UAB DREANA

Cava Codorniu nuo XIX a.

NAUJIENOS

„Codorniu Brut“ vynas   sukurtas Codorníu 1872 m. Ispanijoje.  Jis vis dar yra išlaikęs  originalią trijų tradicinių kava vynuogių veislių mišinį: „Macabeo“, „Xarel.lo“ ir „Parellada“.

Kaip ir šampanas, „Cava“ gaminamas pagal tradicinį metodą. Antrasis fermentavimas, skirtas burbuliukų gamybai ir unikaliam skoniui išgauti. Gaivus, traškus ir elegantiškas putojantis vynas, pasižymintis patraukliais citrusinių vaisių ir obuolių aromatais, turinčiais puikius, nuolatinius burbuliukus.

„Codorníu“ šeimos vyno verslas prasidėjo XVI a. viduryje.

Šio laikotarpio dokumentuose nurodoma, kad šeima turėjo keletą mašinų ir priemonių, susijusių su vyno pramone. 1659 m. Anna Codorníu susituokė su Mikeliu Raventu, sujungdami abiejų šeimų ilgametes vyno tradicijas.

Vėliau, 1872 m., Josep Raventós pirmą kartą gamino cava Ispanijoje, naudodamas „tradicinį metodą“ ir įsteigė visiškai naują pramonę Alt Penedès regione. „Codorníu“ rūsiai prie „Sant Sadurní d’Anoia“ buvo pastatyti pagal Manuelio Ravento nurodymus nuo XIX a. pabaigos iki XX a. pradžios (1895-1915 m.). Jis pasirinko žinomą katalonų architektą Josep Puigą ir Cadafalchą, kad suplanuotų objektą. Tuo metu Codorníu gamino apie 100 000 butelių kava per metus, o naujos struktūros dydis atrodė pernelyg didingas.