DREANA BARRIOBERO VYNAI

Ispanijos vynų karalienė

NAUJIENOS

Nuo senovės romėnų laikais Ispanija garsėjo savo vynais,  šiandien kartu su Prancūzija ir Italija ji yra tarp trijų didžiausių pasaulio vyno tiekėjų.

Neginčijama Ispanijos vynų karalienė – rubino atspalvio turtingo sodraus skonio riocha. Būtent riochos vynui 1991 metais pirmajam buvo suteiktas iškilmingas D.O.Ca. Rioja titulas.  Šio įžymaus vyno garbei net pavadinta nedidelė planeta, atrasta 2003 metų rugsėjo 17 dieną.

Įdomu, kad už savo šlovę riochos vynas turi būti dėkingas filokseros epidemijai – tai vynuogių kenkėjas, kuris XIX amžiaus viduryje nuniokojo Prancūzijos regiono vynuogynus.

Vyno pirkliai ieškojo vyno, kuris galėtų pakeisti garsųjį prancūzišką bordo, taip riochos vynas žengė žingsnį pasaulinės šlovės link.  Riocha gaminama iš Tempranillo ir Viura  veislės vynuogių,   Taip pat būna baltų riochos vynų, bet jų rūšių yra žymiai mažiau. Riochos vyno stiprumas yra kiek didesnis nei įprasto vyno – iki 13,5 %, todėl ragauti riochą reikia su tam tikru atsargumu. Techniškai tai yra sausas vynas, bet net ir tie, kurie labiau mėgsta pusiau saldžius vynus, galės pasimėgauti prabangia šio vyno natų puokšte: vyšnių, džiovintų slyvų arba braškių. Geriausias užkandis prie riochos – garsusis ispaniškas kumpis jamón. Riocha idealiai tinka prie mėsos patiekalų.